ALPEREN BEBEK ACİL YARDIM BEKLİYOR

Makinalarla yaşayan SMA hastası 2 yaşındaki Nuh Alperen bebek iyileşmesi için yardım bekliyor.

Alperen bebeğe 6 aylık iken MSA Tip 1 tanısı konuldu.  Boğazı delinerek nefes alıyor ve midesinden hortum yardımı ile besleniyor. 5-6 Makina ile hayatını sürdüren Alperen Teksöğüt kriterler sebebiyle Türkiye’deki tedavisini alamıyor. Tek çaresi yurtdışında tedavi olmak, onunda maliyeti 3 Milyon dolar yani yaklaşık 30 Milyon TL. Alperen’in babası Uğur Teksöğüt daha önce bir oğlunu bu amansız hastalık sebebinden kaybetmiş.

Sosyal medya üzerinde paylaşımlar yaparak Alperen bebek için yardım kampanyası başlatıldı. Baba Uğur Teksöğüt sosyal medyada paylaşımlar yaparak, “Alperen’in durumu kötüye gidiyor evladımızın Göz göre göre ölüme gitmesini bekleyemeyiz Alperen’in %95  oranında iyileştirmesi olan bir tedavisi var ve sizlerin desteklerinizle Çok ihtiyacımız var” diyor. Aksaray’da da Valilik desteği ile başlatılan kampanyalar ile gereken miktarın sadece % 9’una ulaşıldı. Bir an önce para bulunmaz ise Alperen Bebek en fazla iki yıl ömrü kaldı.

Aksaray Hayra Doğru Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Alperen Bebek için kolları sıvayarak Aksaray’ı Alperen bebek için tek vücut olmaya davet ediyor. Bir Anne Baba bebeğini kaybetmesin diye herkesin az yada çok yardım etmesi için davette bulunuyor. Yardım etmek isteyenler için;

“VALİLİK İZİNLİ İBAN ₺Türk Lirası Hesabı için TR060001001916570957465007  Alıcı: Uğur Teksöğüt Açıklama: Nuh Alperen” Hesabına para gönderebilir yada Türkcell ve Türk Telekom operatörlerinden “Nuhalperen” yazıp “4250” mesaj göndererek 10 TL bağış yapabilirler.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir